Blog Grid

7 Temmuz 2023

KDV Oranlarında Toplu Değişiklik Nasıl Yapılır?

KDV Oranlarında Toplu Değişiklik Nasıl Yapılır? Yeni KDV oranlarını programda tanıtmak için 091600 numaralı “Vergi Parametreleri” menüsünü kullanabilirsiniz. İlgili değişiklik sonrasında Sakla butonuna basmanız yeterlidir.Örneğin; %20 olarak yeni bir KDV oranı girdiğinizde Stok Kartındaki ilgili alanda değişiklik yansımış olacaktır. (Eski KDV oranı bilgilerini silmeden yeni KDV oranı tanımlamanızı tavsiye ederiz. Bir sonraki adımda mevcut stoklarda KDV değişikliğinin nasıl […]

Mikro
17 Şubat 2016

Notebook Klavye Değişimi

Notebook klavyesi üzerine sıvı dökülmesi, tuşların altındaki silikon pad yırtılması, tuş ayaklarının kırılması ve yerine takılamaması, harflerin silinmesi gibi nedenlerle değiştirilir. Bazı dizüstü bilgisayarlarda klavye ve üst kasa bütündür. Kasa üst kapağı komple değişir. Notebook klavyesi marka ve modele göre 70 TL ile 150 TL arasında değiştirilir.

Notebook
17 Şubat 2016

Notebook Şarj Soketi Değişimi

Notebook şarj soketleri bilgisayarların marka ve modeline göre, bağlantı ayaklarına göre ve voltajına göre farklılıklar gösterebilir. Notebook şarj soketi içindeki pimin kırılması, bağlantı ayağının kısa devre yapması, kullanıcının zorlaması nedeniyle tüm ayakların kırılması, yanlış şarj cihazının kullanılması nedeniyle arıza yapar. Tamiri mümkün değildir, Notebook anakartı sökülerek değiştirilir.

Notebook
17 Şubat 2016

Notebook Ekran Değişimi

Notebook ekran değişimi, bilgisayarınızın marka ve modeline göre yapılmaktadır. Ekranlar üretim şekline, soket bağlantı tipine ve soket yerleşimine göre farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle her ekran dizüstü bilgisayarınıza uyum sağlamaz markasına ve modeline göre temin etmelisiniz. Dizüstü bilgisayar için ekran fiyatları 150TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

Notebook
17 Şubat 2016

Notebook Ekran Kartı Arızası

Notebooklarda en çok yaşanan arızalardan biri de ekran kartı arızasıdır. Genel itibari ile aşırı ısı nedeniyle bu arızalar yaşanmaktadır. Ekran kartı arızalarının önüne geçmek için yılda iki defa fan ve kartların temizlenmesi gerekmektedir. Bazı uygulamalarda alt soğutucuda kullanılabilir, ancak sadece soğutucu kullanılması bakım yapılmaması sorunu gidermez. Ekran kartı chip değişimi notebook marka ve modeline göre […]

Notebook
Cart